Işıltılı Bir Cilt İçin Cumlaude Lab Summum

Cumlaude Lab SummumPigmentasyon işlemi vücutta cilt renginin oluşmasını sağlar. Bazen ciltte renk farklılıkları ve farklı boyutlarda lekeler oluşmaktadır. Bu lekelerin oluşma nedeni cilde rengini veren maddede ve işlemde bozukluktur. Bu maddelere Melanosit denir ve aşırı çalışması sonucunda melanin oluşumu artar ya da normalden az çalıştığında melanin azalır, deri renginde irili ufaklı lekeler meydana gelir. Cumlaude Lab Summum Radiance krem, lekelerden kaynaklanan renk farklılıkları eşitler ve sağlıklı bir ton elde edilmesini sağlar. Lekeler vücutta yüzde, boyunda ve ellerin üst kısmında özellikle güneş ışınlarından etkilenen yerlerde ve genelde de koyu tene sahip olan kişilerde sıkça görülür. Bazen de bu hal kronikleşmeye başlar. Cumlaude Lab Summum bir sünger gibi lekeleri temizler.

Cilt lekeleri genelde derinin en üst katmanında oluşur. Bazen de cildin alt tabakalarında görülebilir. Cilt lekeleri genelde kozmetik sıkıntı olarak görülse de kansere dönüşme ihtimali düşünerek bir uzmandan yardım alınması faydalıdır. Kozmetik açıdan hoş görülmeyen Cumlaude Lab Summum lekeleri siler. Cilt lekelerinin tedavisinde öncelikle korunma temel şarttır. Cilt uygun ürünle korunduktan sonra tedavi oluşturulmalıdır. Cilt lekelenmesi üst tabakada oluşmuşsa Cumlaude Lab Summum ile kısa sürede olumlu sonuç alabilirsiniz. Eğer ciltte pigmentasyon çok ise lekeler koyu renklidir. Buna tıpta Hiperpigmentasyon denir. Eğer Pigmentasyon az ise oluşan lekeler açık renklidir. Bununda tıptaki adı Hipopigmentasyon’dur. Ciltte pigment sayısının azlığı altında iki sebep yatabilir. Bunlardan biri Albinizm, diğeri ise Vitiligo’dur.

Albinizm rahatsızlığında ciltte koyu renkli pigment üretilmez. Bunun sonucunda da saçlar ve cilt soluk bir renge bürünür. Vitiligo rahatsızlığında ise pigmentlerin üretilmesini sağlayan hücrelerin ölmesiyle ciltte ten renginden daha açık lekeler oluşmaya başlar. Bu lekeler güneşe hassastır. Bahsedilen her iki rahatsızlığı yaşayan kişilerin güneşten çok iyi korunması gerekmektedir. Gerekli tedaviye destek olarak Cumlaude Lab Summum leke giderici kremi destekleyici olarak kullanabilirsiniz. Ciltte oluşan koyu renkli lekelerin nedeni olarak; güneş ışınları, hormon değişiklikleri, sistem hastalıkları, genetik, enfeksiyon rahatsızlıkları gelmektedir. 50’li yaşlardan sonra derinin rengi bozulmaya ve yaşlılık lekeleri oluşmaya başlar. Bu lekeler genelde ufaktır. Deri üst tabakasındaki kahverengi pigment hücrelerinin bir araya gelmesi sonucunda oluşur. Sağlık açısından herhangi bir önemi yoktur. Yaşlılık lekelerine karşı geliştirilmiş Cumlaude Lab Summum kullanabilirsiniz. Ultraviyole ışıkları yaşlılık lekelerinin temel nedenidir. Bu ışıklar cildin üst tabakasında bulunan serbest radikallerin oluşmasına neden olur. Bunun sonucunda pigmentler yoğun bir şekilde bir araya gelerek koyu renkli lekeler oluşmaktadır. Yaşlılık lekeleri cilt kanserine neden olmaz. Günümüzde farklı tekniklerle bu lekeler tedavi edilmektedir. Fakat bu tedavi şekilleri biraz uzun ve pahalı olabilir. Aynı zamanda uygulanan bu tedaviler yeni leke oluşumlarını önlemez. Cumlaude Lab Summum ise yeni oluşumları önleyen bir yapıya sahiptir.

Cumlaude Lab Summum krem öncelikle cildi aydınlatır, kahverengi lekelerde iyileşme sağlar. Cildi yeniler ve doğal bir görünüm elde etmesini sağlar. Orta ve ileri yaşlarda oluşan bu lekelenmeler kötü bir görünüme neden olur. Aynı zamanda da psikolojik olarak rahatsızlık verirken Cumlaude Lab Summum krem kullanarak, güneş ışınların oluşturduğu serbest radikallerin oluşumunu minimum seviyeye indirir, cildi besleyerek destekler. Ürünü doğru kullanmak önemlidir. Uygun bir ürünle temizlenmiş cilde sabah ve akşam krem uygulanır. Hafif bir masaj yapılması kremin cilde yedirilmesi konusunda faydalıdır. Cumlaude Lab Summum kremin en büyük özelliği ise tüm ciltlere uygun olmasıdır. Doğal olması, paraben içermemesi ile cilde hasar vermez.


Kaynakça:

http://www.cumlaudelab.com/en/27/anti-ageing-treatments/summum/summum-cream Cumlaude lab markasının resmi web sayfasından summum serisine bu sayfadan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.com/Cumlaude-Lab-Summum-Antiaging-Repairing-Treatment-Crema-40-ml.html Cumlaude lab markasına ait summum serisine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: