Cumlaude Lab Sunlaude Güneş Koruyucu Serisi

Cumlaude Lab Sunlaude Güneş Koruyucu Serisi

Dışarıya çıkan herkes güneş ışınlarına maruz kalır. Amerikan aile Hekimleri Akademisi (AAFP) çocuklara, gençlere ve 10 ile 24 yaşlarında genç yetişkinlere güneşin zararları hakkında konuşmayı önermektedir. Onlara kendilerini nasıl koruyacaklarını ve risklerini öretmelisiniz. Güneşin yararları kadar zararları da bizi etkilemektedir. Bunlar ultraviyole ışınlarıdır. 3 farklı UV ışınları vardır. UVA/UVB/UVC’dir. UVA ışınları en yaygın güneş ışınlarıdır. UVB ışınları ilse daha az güneşe maruz kalmayı sağlar. Ancak daha yoğundur. UVC ışınları ise en kötüsüdür. Neyse ki UVC ışınlarının bir riski yoktur. Dünyanın ozon tabaksı bu ışınları engelemektedir.

Güneşe Maruz Kalmanın Yararları ve Riskleri

Yeterli miktarda UV ışınları bizim için iyidir. Kalsiyumu emen D vitaminini oluşturmaktadır. Vücudumuzun sağlıklı kemiklerin oluşmasına ve korumak içinde kalsiyuma ihtiyacı vardır. Çok fazla güneşe maruz kalmak ise ciddi zararlara neden olabilir. Bunlar;

  • Cildin rengi değişebilir. Benler ve çiller görülebilir.
  • Erken yaşlanma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yaşınıza göre cildinizi daha yaşlı görünmesine neden olur.
  • Bunun belirtileri ise koyu leke, kırışıklık ve sıkılık kaybıdır.
  • Vücudumuzda bulunan beyaz kan vücudumuzu korumak için çalışır. Cilt yanınca beyaz kan hücreleri yeni hücre oluşturur. Bunu yaparak bağışıklık sisteminizi başka alanlarda riske atabilir.
  • UV ışınları gözünüzdeki dokulara zarar verebilir. Kornea denilen dış tabakanın yanmasına neden olur. Ayrıca görmenizi de bulanıklaştırabilir.

Cumlaude Lab Sunlaude Serisi ile Güneşin Zararlarına Karşı Cildinizi Koruyun

Cumlaude Lab Sunlaude tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına göre formüle edilmiş mükemmel foto koruma teknolojisi sunmaktadır. UVA/UVB ışınlarına karşı koruma sağlayarak ışınların vücudumuza zarar vermesini önlemek için kullanılan bir seridir. Yenilikçi formülü ile her cilt tipinin ihtiyaçlarına uyarlanacak geniş bir yelpazeye sahiptir.
Cumlaude Lab Sunlaude Infantil Fluid SPF 50+: Bebek ve çocuklar için yüz ve vücut güneş koruma kremidir. Kolay emilen yapısı sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Toleransız ve hassas bebek ve çocuk ciltlerine uygun formüle edilmiştir. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinde dolayı hasarları karşı savunmasız ciltleri uzun süre korumak için uygulanır. Ciltte leke oluşumunu önlemek için kullanılabilir. 3.aydan sonra bebeklerin kullanımına uygundur. Bebek ve çocukların cildi yetişkinlere göre daha hassa olduğu için çabuk etkilenir ve hasara uğrar bu sebeple mutlaka güneş ürünleri kullanılmalıdır.
Cumlaude Lab Sunlaude Spray SPF 50+: Tüm cilt tipilerin kullanımına uygun yüz ve vücut spreyidir. Güneşe karşı yüksek koruma sunarak güneşin neden olabileceği lekelenme, kırışıklık ve yanma gibi etkilere karşı korumak için uygulanabilir. Antioksidan içeriği ile cildi güçlendirmek için kullanılabilir. Kolay emilen yapısı ile cilde hızlı bir şekilde nüfus eder. Tek bir ürün ile hem yüz hem de vücut bölgelerinizi güneşe karşı koruyabilirsiniz.
Cumlaude Lab Sunlaude Hydra Cream SPF 30: Normal, kuru ve hassas ciltler için kullanılan nemlendiricili güneş kremidir. Nemlendirici özelliği ile cildini kurumasını önlemek ve çevresel etkilere karşı güçlendirmek için kullanılabilir. Aynı zaman yüksek güneş koruması ile birlikte cildin lekelenmesine, kırışıklıklara hasara uğramasına engel olabilir. Yoğun nemlendirici içeriği ve güneş koruma özelliği ile mükemmel bir yüz güneş kremidir.

Güneşten Korunma

Güneşe maruz kalmadan önce güneş kreminizi 20 dakika öncesinde uygulanmalıdır. Yüzme, terleme ve kurulanma gibi durumlarda yenilenmelidir. Ayrıca 2 saatte bir uygulama tekrarlanmalıdır. Gözlerinizi ise güneş gözlükleriniz ile koruyabilirsiniz. Ayrıca vücudunuzu kıyafetlerinizle örtmek en iyisidir. Uzun süre dışarıda olacaksanız bir binanın, bir gölgenin ya da bir şemsiyenin altında kalmaya özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: