Cumlaude Lab ile Akneleri Hafifletmek ve Önlemek

Akneler genellikle yüz, sırt, omuz, boyun, üst kollar ve göğüs bölgelerinde oluşmaktadır. Siyah nokta, sivilce, kist ve nodüller akne türüdür. Özellikle bu cilt hastalığı Amerika Birleşik Devleti’nde yılda en çok 50 milyon Amerikalıyı etkileyen yaygın bir hastalıktır. Bu cilt hastalığı genellikle ergenlik döneminde yağ bezeleri aktif olduğunda ortaya çıkmaktadır. Hatta her yaşta ortaya çıkabilir. Tehlikeli olmamakla birlikte ciltte iz bırakabilir. Akne saç köklerinin tabanında bulunan yağ bezelerini içeren bir cilt hastalığıdır. 11 ile 30 yaşları arasında her 4 kişiden 3’ünde görülmektedir. Risk faktörleri ise stres, genetik, adet, yağ bazlı makyaj ürünleri, sıcak-nemli iklimler ve anksiyetedir.

Akneleri Engellemek İçin Neler Yapılmalıdır?

Akneler genellikle aşırı sebum üretmesi, tıkalı gözenekler ve temizlenmeyen ciltlerde görülmektedir. Sebumu dengelemek için kaliteli dermokozmetik ürünler kullanabilirsiniz. Sebum dengeleyici ürünler ile aşırı yağı dengeleyerek aknelerin oluşmasını azaltabilirsiniz. Ayrıca cildi düzenli olarak sabah ve akşam temizlemek gözenekleri temizlediği için tıkanıklığı gidererek akneleri engeller. Temiz cilt daha parlak, canlı, pürüzsüz ve taze göründüğü için aknelerin oluşmasına izin vermez. Fakat hormonal durumlarda aknelerin görülmesi normal karşılanabilir. Yağlı ve akneli ciltleri dengelemek ve yenilemek için kullanılan Cumlaude Lab Acnilaude K Keratolytic Treatment Emulsion Yağlanmayı kontrol altına alarak cildi yeniler. Bakteri oluşumunu azaltmak ve irritasyonları yatıştırmak için ideal bir üründür. Ayrıca ciltte oluşan kızarıklıkları ve solukluğu hafifletmek ve parlaklık sağlamak için uygulanabilir. Formülünde bulunan bakır ve çinko ile hassasiyeti azaltmak, matlaştırmak ve yatıştırmak için kullanılır. Cilt temizliği yağlı ve akneli ciltler için oldukça önemlidir. Gözenekleri temizlemek ve cildi gün boyu temiz kalmasını sağlamak için Cumlaude Lab Acnilaude C Cleansing Treatment Gel kullanabilirsiniz. Akneli ve yağlı hassas ciltlerin günlük temizleyicisidir. Etkili formülü ile hassas cildin problemini göz önünde bulundurarak akne oluşumunu önlemek için uygulanabilir. Düzenli olarak kullanıldığında cildin pürüzsüzlüğü ve parlaklığı gözlemlenebilir. Akneli ve yağlı ciltlerde görülen sebumu dengelemek için kullanılan Cumlaude Lab Acnilaude M Matifying Treatment Emulsion yağlanmayı kontrol altına almak ve matlaştırmak için kullanılabilir. Ciltte oluşan hassasiyeti hafifletmek, nemlendirme sağlamak ve matlaştırmak için ideal bir üründür. İritasyonu yatıştırmak için de kullanılabilir. Akneli ve yağlı cilde sahipseniz bu ürünleri düzenli kullanarak akneleri hafifletebilirsiniz.

Kimlerde Sivilce Oluşur

Sadece gençlerde sivilce olmaz. 30, 40 ve 50’li yaşlı kadınlarda da sivilceler görülmektedir. Dermatologlar bu cilt sorununun neden olduğundan emin değillerdir. Fakat dermatologlar yetişkin aknenin sorun olabileceğini anlıyorlar. Sivilcelere bakım uygulanmazsa ve önlenilmezse ciltte koyu lekeler ve kalıcı yara izleri olabilir. Akne tedavisini yaparken dikkatli olunmalıdır. Hatta kullanılan ürünlerin kaliteli ve kimyasal madde içermemesine dikkat ediniz. Kötü bir akne sorununuz varsa tek sizde varmış gibi hissedebilirsiniz. Ancak birçok insan bu sorunla karşılaşmaktadır. Amerika Birleşik Devleti’nde en yaygın cilt sorunudur. 40 ile 50 milyon Amerikalıda bu cilt sorunu vardır. Sivilce görülen çoğu insan genç ve genç yetişkin olabilir. Hatta kadınlar kadar erkeklerde de görülebilir. Hatta bazı kadınlarda orta yaşlarında oluşmaya başlar.

Sivilce Nedenleri Nelerdir?

Akneler gözenek tıkanıklığı olduğunda ortaya çıkmaktadır. Bu tıkanıklık sonucu ölü deri yüzeye çıkar. Cilt sebum üretmeye başladığında cildimizin kurumasını önleyen yağ ölü deriyi gözeneklerin içine yapıştırır. Yüzeye çıkmak yerine gözenekte sıkışır. Gözenekler içinde bakteriler hızlı bir şekilde çoğalarak akne oluşuma neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: