Cumlaude Lab Advance Hair Loss Treatment For Women Ampul

Cumlaude Lab Advance Hair Loss Treatment For Women Ampul

Saç dökülme problemi erkeklerde daha fazla görülse de kadınların saçlarını kaybetmesi ya da incelme olasılığı daha azdır. Çoğu kadın 50 ve 60’lı yıllarda fark edilir. Fakat her yaşta ve çeşitli sebeplerden dolayı kaynaklanabilir. Saçlar 3 farklı döngüde büyümektedir. Anagen, katajen ve telojendir. Saçların yaklaşık %90’ı 2 ile 8 yıl arasında süren anagen ya da büyüme fazındadır. Katagen ya da geçiş fazı tipik olarak saç folikülleri 2-3 hafta sürer. 2 ile 4 ay süren telojen çevrim arasında saça dayanır. Saç telleri sadece yaklaşık %10’u herhangi bir zaman geçiş halindedir. Saç çoğu insan için yılda yaklaşık 15cm büyümektedir.

Kadınlar ve Saç Dökülme Olası Nedenler

Erkeklerin saçların alın ya da başın tepesinden dökülme eğilimde olsa da kadınlar kafa derisinin ilk üçte birinde incelme eğilimi gösterirler. Troid bozuklukları, anemi, hamilelik, genetik, stres, hormonal, dengesiz beslenme, sigara ve alkol kullanımı saçların dökülmesine neden olur. Eğer genetik olmayan durumlarınız var ise Cumlaude markasında bulunan Cumlaude Lab Advance Hair Loss Treatment For Women ürününü kullanarak saç dökülmesini hafifletebilir ve önleyebilirsiniz. Kadın saç dökülmesini hafifletmek için kullanılan bir ampuldür. Zengin formülü ile saçların ve saç derisinin fizyolojik dengesini yapılandırmak için uygulanabilir.

Cumlaude Lab Advance Hair Loss Treatment For Women Saçlara Büyük Etkisi

Saç dökülmelerine karşı özel bir kompleks olan stimoxidil kullanılarak formüle edilmiştir. Bu özel kompleks saç derisini ve saçları aktive ederek saç yenilenmesi için kullanılabilir. Saç tellerinde görülen kopma ve dökülme gibi sorunları hafifleterek dolgun ve gür saçlara kavuşmak için uygulanabilir. Stimoxidil kompleksi B vitamini gurubu B vitamini grubu Fitokeratinden oluşan etken maddedir. Formülünde Gingko Biloba, Hidrolize DNA Proteinleri, Kigelia Afrikana, Stimoxidil Kompleks, Vitamin B3, Bitkisel Özler Tarçın, Vitamin B Kompleksi,Vitamin B5, Adaçayı ve Vitamin B6 bulunur. Saçlara hacim ve güç kazandırarak sağlıklı ve dolgun saç görünümüne kavuşturmak için kullanılabilir. Temiz ve kuru saçlara eşit şekilde masaj yaparak uygulayınız. Kafa derinize gelecek şekilde iyice yediriniz. Saç dökülmesinin yoğun olduğu bölgelere yoğunlaşarak uygulama yapınız. Uygulama sonrası durulama gerektirmez. 15x15ml boyutundadır.

Saç Dökülme Probleminin En Yaygın 7 Tetikleyicisi

Hormonal dengesizlik: Hamilelik dönemi, menopoz, yaş ilerlemesi ve hamilelik sonrası gibi durumlardır.
Stres: Aşırı stres saçlarınızın tam anlamıyla azalır diye bir gerçeklik yoktur. Saç dökülmesine neden olan androjen(erkek hormonu) seviyelerini yükseltebilir. Stres kepek gibi saç derisi problemlerine neden olabilir. Sindirim sistemi bozukluğu ve yeme alışkanlıklarını olumsuz yönde etkileyebilir.
Demir eksikliği: Kadınların en yaygın saç dökülme problemi demir eksikliğidir. Demir saç hücresi proteini üreterek saçların dökülmesini azaltır.
Hipotiroidizm ve hipertiroidizm: Tiroid bezi saç köklerini etkileyerek oksijen ve protein kullanımının üretimini kontrol ederek vücudun metabolizmasını düzenlemeye yardımcı olur. Hipotiroidizm tedavi edilmezse anemi ile sonuçlanabilir.
Vitamin B12 eksikliği: B12 eksikliği kendiniz yorgun ve halsiz hissetmenize neden olur. Aynı zamanda saçlara da zarar vermektedir. B 12 eksikliği çoğu zaman dokularınıza oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinin sağlığını etkileyerek saç dökülmesine neden olur.
Dramatik kilo kaybı: Bilerek ya da bilmeden oluşan dramatik kilo kaybı 6-12 hafta sonra saç dökülmesine neden olur.
Yaş: Menopoz döneminde ya da girmeden önce vücuttaki değişikler saçları da etkileyebilir. Saç dökülme problemi menopoza kadar ve sonrasında yaygın hale gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: